Kelime Küpü 0.0.17 [free]

Description

Çengel bulmaca ve kelime oyununu harmanladık, Kelime Küpü'nü yarattık! Kelime Küpü alışılmış kelime oyunlarından çok farklı! Üstelik ücretsiz ve %100 Türkçe!
Kelime Küpü ile hem çengel bulmacanın hem de kelime oyununun tadını çıkar. Bir yandan eğlenirken bir yandan da kelime dağarcığını test et ve kendini geliştir!
İşte Oyunun Bazı Özellikleri:
- Karışık verilmiş harfleri parmağını kaldırmadan birleştir ve doğru kelimeyi bul. Herbir bölüm farklı bir kategori içeriyor ve o kategoriyle ilgili kelimeleri bulman
gerekiyor. Çengel bulmaca sana ipuçları verecek ve kelimeleri bulmanı kolaylaştıracak!
- Oyunda bir de karakterin var. İsmi Kübi! Her seviyenin sonunda karakterin büyüyor ve seviyeleri atladıkça gelişiyor!
- Dilersen takıldığın yerlerde altınlarınla ipucu kullanabilirsin. Altınların bittiyse üzülme! Yeni altın satın alabilir veya reklam izleyerek altın kazanabilirsin!
Kübi'yi Facebook ve Instagram'dan da takip et! Oradan da düzenli olarak ipuçları veriyor olacağız. Belki de takıldığın bölümü, sosyal medyada verdiğimiz bir ipucu
sayesinde geçeceksin!
Instagram: www.instagram.com/kelime.kupu
Facebook: www.facebook.com/kelimekupu


We blended the puzzle and the word game, we created the Word Cube! The Word Cube is very different from the usual word games! Free and 100% Turkish!
With the Word Cube, enjoy both the hook puzzle and the word game. Test your vocabulary and improve yourself while you're having fun!
Here are Some Features of the Game:
- Combine the untangled letters without lifting your finger and find the correct word. Each section contains a different category and you need to find words related to
that category. The hooked puzzle will give you hints and make it easy to find words!
- You have a character in the game. His name is Cub! At the end of each level the character is growing and evolving as you skip levels!
- If you wish, you could use a hint of gold. Don't be sad if the gold is over! You can buy new gold or earn gold by watching commercials!
Follow Kübi on Facebook and Instagram! We will be giving hints regularly from there. Maybe you're going to go through a hint on social media!
Instagram: www.instagram.com/kelime.kupu
Facebook: www.facebook.com/kelimekupu

Editor's Comment

Old Versions

Download by QR Code
  • App Name: Kelime Küpü
  • Category: Brain & Puzzle
  • App Code: com.moralabs.kelimekupu
  • Version: 0.0.17
  • Requirement: 4.1 or higher
  • File Size : 29.5 MB
  • Updated: 2019-02-13